Yeni Isuzu D-Max Türkiye'de satışa sunuldu: İşte fiyatı ve özellikleri

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde üretiminin de yapıldığı Tayland'da tanıtılan yeni Isuzu D-Max ortadan geçen bir yıllık sürecin akabinde ...

Yeni Isuzu D-Max Türkiye'de satışa sunuldu: İşte fiyatı ve özellikleri

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde üretiminin de yapıldığı Tayland'da tanıtılan yeni Isuzu D-Max ortadan geçen bir yıllık sürecin akabinde Türkiye'de satışa sunuldu. Türkiye lansmanı bugün gerçekleştirilen yeni Isuzu D-Max fiyatı 268.600 TL'den başlıyor.

Yeni Isuzu D-Max Türkiye'de V-Go, V-Life, V-Joy ve V-Cross isimli donanım düzeyleriyle satın alınabiliyor. Birinci iki donanım düzeyinde 4x2 ve 4x4 tercihi yapmak mümkün lakin V-Joy ve V-Cross yalnızca 4x4 ve otomatik şanzıman kombinasyonuyla tercih edilebiliyor. Otomatik vites seçeneği V-Life versiyonunda da mevcut lakin giriş düzeyinde sadece manuel şanzıman bulunuyor.

Donanım düzeyleri ve özellikleri

Yeni Isuzu D-Max'in giriş düzeyinde gündüz sürüş farları, 18 inç çelik jantlar, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, basamaklı art tampon ve 4,2" TFT renkli gösterge ekranı üzere donanımlar yer alıyor. Güvenlik tarafında ise fren asistanı, sürat sabitleyici, yokuş kalkış ve iniş dayanak sistemi, çekiş denetim sistemi, yağmur sensörü ve elektronik diferansiyel kilidi (4x4 versiyonlarda) üzere özellikler mevcut.

Yen Isuzu D-Max'in V-Life versiyonunda giriş düzeyinden farklı olarak gümüş ön ızgara, ön sis farları, 18 inç koyu gümüş alüminyum jantlar, tek tuşla katlanır yan aynalar, manuel 6 istikametli şoför koltuğu, 9" multimedya sistemi, kablosuz Apple Car Play ve Android Auto takviyesi, 6 hoparlör, ön ve art USB girişleri ve art park sensörü üzere donanımlar görmekteyiz.

Üçüncü seçenek olan V-Joy versiyonunda ise bir evvelkine ek olarak Bi-LED farlar, LED gündüz sürüş farları, LED stoplar, LED sis farları, yan basamaklar, ön park sensörü, anahtarsız giriş ve çalıştırma, çift bölgeli otomatik dijital klima, ön ve art deri koltuklar, iki kademeli ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli 8 taraflı şoför koltuğu ve deri direksiyon simidi üzere özellikler devreye giriyor.

Yeni Isuzu D-Max'in en üst düzeyindeki V-Cross versiyonunun güvenlik teknolojileri tarafında hayli varlıklı donanımlara sahip olduğunu görüyoruz. Dur kalk özellikli adaptif sürat sabitleme, dönüş asistanı, stereo kamera, art radar, çoklu çarpışma önleyici, otonom acil frenleme, ön çarpışma ihtar sistemi, kusurlu kalkış önleyici, trafik işareti tanıma, akıllı sürat sınırlama, art çapraz trafik ikaz sistemi, kör nokta ve şerit takip ikaz sistemleri, merkezi hava yastığı ve otomatik kararan dikiz aynası bu donanımlar ortasında.

Yeni Isuzu D-Max'in kaputu altında 1.9 litrelik (1898cc) 163 beygir güç ve 360 Nm tork üreten dizel ünite bulunuyor. Aracın art kısmında çift salıncaklı bağımsız süspansiyon, geride ise parabolik yaprak yaylı süspansiyon kullanılmış. 

Yeni Isuzu D-Max 2020 aralık ayı lansman fiyatları şöyle:

Isuzu D-Max V-GO 4x2 268.600 TL
Isuzu D-Max V-GO 4x4 327.700 TL
Isuzu D-Max V-LIFE 4x2 324.000 TL
Isuzu D-Max V-LIFE 4x2 AT 354.000 TL
Isuzu D-Max V-LIFE 4x4 336.000 TL
Isuzu D-Max V-JOY 4x4 AT 370.100 TL
Isuzu D-Max V-CROSS 4x4 AT 405.000 TL