Yemeksepeti’ne Ethereum tabanlı rakip geliyor

Kripto para dünyasında binlerce proje ortaya çıktı ve bunların birtakımı tutunamazken birtakımı da dolandırdı. Kalanlar ise kripto para ...

Yemeksepeti’ne Ethereum tabanlı rakip geliyor

Kripto para dünyasında binlerce proje ortaya çıktı ve bunların birtakımı tutunamazken birtakımı da dolandırdı. Kalanlar ise kripto para dünyasında varlıklarını devam ettiriyor. Ülkemizde de başarısız projelerin akabinde yavaş yavaş adımlar atılıyor.

MO Lira nedir?

Sikke ve Nexo üzere başarısızlıkların akabinde Bilira üzere projeler ortaya çıkmaya başladı. Artık ise ODTÜ ve Boğaziçi mezunlarının ortak projesi MO Lira; çevrim içi yemek siparişi kesimini değiştirmek istiyor.

Çevrim içi yemek sipariş kesiminin monopol altında olduğunu ve yüksek kurul oranları nedeniyle küçük oyuncuların devre dışı bırakıldığını tez eden OM Lira projesi; Ethereum tabanlı bir ödeme formülü ile geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

OM Lira toplam 1 milyar arz sayısına sahip. Proje bir yemek sipariş platformunu hayata geçirecek ve üye iş yerlerine daha düşük kurullar sunacak. Ayrıyeten alınan komiteleri müşterilere indirim olarak yansıtacak. OM Lira cüzdan ve ödeme kartı ile de kripto paranın kullanımı yaygınlaştırılacak.

OM Lira şimdi geliştirme evresinde ve siteye üye olanlara makul bir OM Lira armağan edilecek. Yemeksepeti üzere çok değerli bir oyuncunun karşısına üstelik kripto para altyapısı ile çıkmayı planlayan OM Lira’nın neler yapabileceğini gelecek yıl göreceğiz.