Yakuza: Like a Dragon çıkış tarihi ve ön sipariş ayrıntıları aşikâr oldu


Sega’nın yıllardır eskimeyen Yakuza oyun serisi bu yıl bir defa daha oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Pek çok mekaniği baştan ...

Yakuza: Like a Dragon çıkış tarihi ve ön sipariş ayrıntıları aşikâr oldu

Sega’nın yıllardır eskimeyen Yakuza oyun serisi bu yıl bir defa daha oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Pek çok mekaniği baştan aşağı yenilenen Yakuza: Like a Dragon için bir çıkış tarihi açıklandı.

Yakuza: Like a Dragon neler sunuyor?

Yakuza: Like a Dragon oyununda alt düzey bir yakuza üyesi olan Ichiban Kasuga ve takımının sıfırdan yükselme uğraşına şahit olacağız. Serinin 15 yılı geride bırakmasının onuruna Yokohama’nın bugüne kadar görülmemiş yüzünü keşfetmeye çalışıyorsunuz.

Yakuza: Like a Dragon ayrıyeten dövüş mekaniklerini de baştan ele alıyor. Yakuza’nın standart dövüş mekaniğinin yanına sıra tabanlı bir RPG savaş sistemi de ekleniyor. Yakuza dans ederek, müzik yaparak yahut yemek yaparak çok farklı hallerde düşmanlarını alt etmeye çalışacak.

Yakuza: Like a Dragon oyunu 13 Kasım itibariyle Steam, Xbox One ve PS4 için satışa sunulacak. Xbox Series X ve PS5 versiyonları ise konsolların çıkışına nazaran piyasada olacak. Standart versiyon 60$ fiyat etiketine sahipken Kahraman versiyonu 70$, Efsane Kahraman versiyon ise 90$ olacak. Versiyonlarda görünüm ve ekstra kostüm üzere farklılıklar yer alıyor.