Windows 10'daki Bir Kusur, Başlat Menüsü'nü Şeffaflaştırıyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, son işletim sistemi Windows 10 üzerinden sık sık tartışmaların odağına oturuyor. Bunun nedeniyse ...

Windows 10'daki Bir Kusur, Başlat Menüsü'nü Şeffaflaştırıyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, son işletim sistemi Windows 10 üzerinden sık sık tartışmaların odağına oturuyor. Bunun nedeniyse güncellemelerle birlikte gelen yanılgılar. Şirketin Windows Insider kullanıcıları için yayınladığı son güncellemede de yeniden bir kusur var. Fakat bu kusur, kimi kullanıcıların güzeline gitmiş durumda.

Windows Insider kullanıcısı olan bir Reddit üyesi, Windows 10’un sunduğu son güncellemedeki yanılgıyı gözler önüne serdi. Başlat Menüsü’nde karşımıza çıkan bu yanılgı hem bu menüyü hem de vazife çubuğunu şeffaf bir hale getiriyor. Kusurun neden kaynaklandığı, kaç kullanıcıyı etkilediği ise şu an için bilinmiyor.

Windows 10'un garip yanılgısı işte bu türlü görünüyor

Microsoft, Windows 10 Ekim güncellemesi ile Başlat Menüsü’nde kimi iyileştirmeler yaptı. Lakin Reddit kullanıcısı, menüye getirilebilecek en uygun özelliğin unutulmuş olduğunu söylüyor. Aslına bakacak olursak şeffaf yapıdaki Başlat Menüsü ile Misyon Çubuğu, hiç de kötü görünmüyor.

Teknoloji devi, kelam konusu yanlışla ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Lakin Windows 10 üzerinde çalışan birtakım bağımsız yazılımcılar, bu sorunun güncelleme sonrasında grafik şoförlerinde birtakım yanılgıların meydana geldiğini, bu kusurun da Başlat Menüsü ve Misyon Çubuğu’nu şeffaf hale getirdiğini ileri sürüyorlar.

Bu ortada, şeffaf bir menü ve Misyon Çubuğu, birtakım durumlarda büyük dezavantajlara neden olabilir. Örneğin bir kullanıcı, epeyce karmaşık bir duvar kağıdı ya da evraklarla dolu bir masaüstü kullanıyor olabilir. İşte bu durumda şeffaf bir Başlat Menüsü ile Vazife Çubuğu, işleri önemli manada zorlaştıracaktır.