Sony Alpha 7C Fotoğraf Makinesi ve Zum Lensini Tanıttı

Alpha 7C, gelişmiş AF (otomatik netleme) yeteneği, yüksek çözünürlüklü 4K video[ii] kapasitesi ve daha pek çok özelliği ile performanstan ödün ...

Sony Alpha 7C Fotoğraf Makinesi ve Zum Lensini Tanıttı

Alpha 7C, gelişmiş AF (otomatik netleme) yeteneği, yüksek çözünürlüklü 4K video[ii] kapasitesi ve daha pek çok özelliği ile performanstan ödün vermeyen, dünyanın en küçük ve en hafif[iii]full-frame fotoğraf makinesi gövdesi. Alpha 7C, dünyanın en küçük ve en hafif[iv] standart zum lensi FE 28-60mm F4-5.6 ile birlikte kullanıldığında bu maharetli ikili, taşıma kolaylığını ve çok istikametli kullanım maharetini en üst düzeye çıkarırken full-frame görüntülemenin hiçbir avantajından ödün vermeksizin eşsiz bir deneyim sağlıyor. HVL-F28RM flaş ise, fotoğraf makinesinin yüz algılama teknolojisi[v] ile temaslı akıllı aydınlatma yoğunluğu denetimi özelliği ile kullanıcılarına fotografik tabir biçimlerini genişletme imkanı sunuyor.

Sony Europe Dijital Görüntüleme Eser Pazarlama Yöneticisi Yann Salmon-Legagneur hususa ait açıklamasında şunları söyledi:

"Müşterilerimizin gereksinimlerine karşılık vermek üzere mümkün olan en yeterli araçları yaratmaya kararlıyız. Yeni Alpha 7C fotoğraf makinesi ve FE 28-60mm F4-5.6 zum lens, sahip olduğumuz en gelişmiş görüntüleme teknolojilerinin büyük bir kısmını, dünyanın en küçük ve en hafif full-frame fotoğraf makinesi ve lens sistemi olan yesyeni bir dizaynda bir ortaya getiriyor. Böylelikle, yaratıcı içerik üreticilerine avuç içlerine sığacak boyutta bir full-frame sisteminin ödünsüz gücünü sunarak onlar için orijinal bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor."

Yeni Alpha 7C: Kompakt bir Dizaynda Ödünsüz Full-frame Performansı

Yeni Alpha 7C, Sony'nin full-frame manzara kalitesini, gelişmiş AF yeteneklerini ve çok istikametli görüntü çekim fonksiyonlarını, şaşırtan derecede hafif ve kompakt bir dizaynda bir ortaya getiriyor. Yeni fotoğraf makinesi, 24.2MP (yaklaşık, efektif) 35mm full-frame geriden aydınlatmalı Exmor R™ CMOS sensöre ve yüksek hassasiyet, fevkalâde çözünürlük, 15-stop[vi] geniş dinamik aralık ve yüksek süratte bilgi sürece kapasitesi ile BIONZ X™ manzara sürece motoruna sahip.

124.0mm x 71.1mm x 59.7mm (4.9 inç x 2.8 inç x 2.2 inç) boyutlarında ve yalnızca 509g (18oz)[vii] ağırlığında olan Alpha 7C, bir APS-C fotoğraf makinesi[viii] ile benzeri boyut ve yükte; Alpha 6600'den sadece %1 daha ağır. Alpha 7C, dünyanın en küçük ve en hafif kompakt fotoğraf makinesi gövdesiii olma özelliği geliştirilmiş 5 eksenli optik yerleşik imaj sabitleme sistemine, deklanşör ünitelerine ve ekseriyetle araba ya da uçak gövdelerinde kullanılan monokok yapısına borçlu. Alpha 7C, kompakt bir gövdeye sahip olsa da tripod ihtiyacı olmadan mükemmel çekimler yapabilmeye imkân tanıyan 5 aşamalı[ix] sabitleme imkanı sunuyor. Ek olarak, yüksek kapasiteli NP-FZ100 pil, LCD ekranı kullanırken 740 kare (sektörde lider[x]) ya da vizörü kullanırken 680 karexi yakalamaya yetecek güç sağlayarak onu uzun çekimler için ülkü kılıyor.

Inanılmaz Full-frame Imaj Kalitesi

Sony'nin yeni Alpha 7C fotoğraf makinesi, yüksek çözünürlük ile düşük gürültü düzeyini bir ortaya getirerek tüm hassasiyet ayarlarında kusursuz imaj kalitesi sağlıyor ve kullanıcıya tabiat, portre, spor ya da sokak fotoğrafçılığı üzere gündelik çekim çeşitlerinde fotoğraf ve sinema çekerken harika manzara kalitesi sunuyor.Standart ISO, 51,200'e kadar çıkıyor ve az ışıklı ve gürültülü çekimlerde ISO 50-204,800[xi] 'e kadar genişleyebiliyor. Alpha 7C aynı vakitte 16-bit imaj sürece ve 14-bit RAW çıkışı[xii] ile doğal renk geçişlerini destekliyor.

Geliştirilmiş Otomatik Netleme

Alpha 7C'nin Gerçek Vakitli Takip[xiii] özelliği, Yapay Zekâ (AI) tarafından yönlendirilen işlevleri kullanarak deklanşöre yarım basıldığında otomatik olarak kesin bir netleme sağlıyor. Buna ek olarak, "Tracking On (Takip Açık) + AF-On (Otomatik Netleme Açık) özellikleri artık, sık kullanılan düğmelerden birine atanabiliyor. Ayrıyeten, "Dokunmatik Takip" özelliği menüden açık olarak ayarlandığında ister fotoğraf ister görüntü çekiyor olun, hedeflenen objeyi seçmek için sadece ekrana dokunmanız kâfi. Alpha 7C'nin AF işlevleri birebir vakitte, süratli ve kesin netleme elde etmek üzere hem beşerler hem de hayvanlar[xiv] için Gerçek Vakitli Eye AF gerçekleştirebiliyor. Gerçek Vakitli Takip özelliğini ("AF'de Yüz/Göz Önceliği" AÇIK konumdayken) bir insanı çekmek üzere kullanırken hedeflediğiniz kişinin gözü ve yüzü gerçek vakitli olarak algılanır ve harika yüksek doğruluk oranıyla kilitlenme sağlanır.

Alpha 7C, manzara alanının yaklaşık %93'ünü kapsayan 693 noktalı odak düzlemi kademe algılama AF sistemi ve kalabalık ortamlarda bile sağlam netlemeyi garanti altına alan 425 ek kontrast algılama noktası sayesinde, hedeflenen objeye anında ve netliği kaybetmeden geniş, süratli ve sağlam formda kilitlenen otomatik netleme olanağı sağlıyor.

Alpha 7C aynı vakitte yeni geliştirilen deklanşör ünitesini ve düzgünleştirilmiş imaj sürece sistemini kullanarak AF/AE (otomatik pozlama) ile 10 fps'ye kadar[xv] kesintisiz çekim yapabilme imkânı veriyor. Tıpkı vakitte canlı izleme modunda da obje hareketli olduğunda bile kolay, sabit kadraj elde etmek üzere minimum vizör/ekran gecikmesiyle 8 fps'ye kadarxvii kesintisiz çekim yapmak mümkün. Alpha 7C, tek bir kesintisiz çekimde[xvi] takribi 223 JPEG (Fine L) imaj, 115 sıkıştırılmış RAW manzara ya da 45 sıkıştırılmamış RAW imgenin elde edilmesine imkân tanıyor ve EV-4[xvii] 'ye kadar düşebilen aydınlatmada hayli yüksek ve muteber AF kesinliği sağlıyor. Bu özellikler onun süratli hareket eden objeleri mutlak bir doğrulukla yakalayabilmesini kolaylaştırıyor.

Artırılmış Görüntü Yetenekleri

Piksel gruplamasına gereksinim kalmadan full-frame tam piksel okuma özelliği, 4K görüntü (QFHD: 3840 x 2160)iii için gereken data ölçüsünün iki katından fazla[xviii] kayıt alabilmesini sağlıyor ve bu datalar daha sonra inanılmaz ayrıntılı ve derinlikli 4K görüntüler için yüksek süratte örneklemeye tabi tutuluyor. Ayrıyeten, Alpha 7C, harika, yüksek kaliteli görüntü çekimleri elde etmek üzere HDR (HLG[xix]) ve S-Log/S-Gamut profillerini, Ağır & Süratli çekim, 120 fpsiii ile yüksek süratte ful HD kayıt üzere öteki ileri teknoloji özelliklerini de destekliyor.

Tüm bunların yanı sıra Alpha 7C, görüntü çekimlerinde Gerçek Vakitli Eye AF (insan için) özelliğine sahip. Kullanıcının netleme süreci yerine içeriğe odaklanabilmesi için göz, yüksek doğruluk ve güvenilirlik oranı ile otomatik olarak takip ediliyor. Kullanıcılar tıpkı vakitte AF Geçiş Hızı'nı yedi farklı düzeyde, AF Özne Değişme Hassasiyeti'ni beş başka düzeyde, kendi tercihleri doğrultusunda kişiselleştirebiliyor. Dokunmatik Takip işlevi, sinema çekiminde de geçerli.

Alpha 7C'nin yana açılan, değişken açılı LCD ekranı, özçekimleri, doruktan çekimleri, yer düzeyi çekimleri ya da kullanıcının öbür gereksinimleri doğrultusunda çekim yapabilmesini kolaylaştırıyor. SINEMA düğmesi, özçekim modunda kayıt yaparken süreci kolaylaştırmak için fotoğraf makinasının üst kısmına yerleştirilmiş durumda. Alpha 7C aynı vakitte sesi de tıpkı imaj üzere yüksek kalitede kaydediyor ve ses-görüntü uyumunun sağlandığı yüksek kaliteli görüntüler çekebilme imkanı veriyor. Fotoğraf Makinesi'nin Çoklu Arayüz (MI) Yuvası'na bir dijital ses arayüzü eklendi. Bu sayede, daha net, daha pak ses kayıtları elde etmek üzere dijital ses sinyallerini direkt MI yuvasına vermek için ECM-B1M Shotgun Mikrofon ya da XLR-K3M XLR Adaptör Kiti kontağı yapılabiliyor. Öbür MI yuvası aksesuarlarında olduğu üzere, sinema çekiminde sınırsız özgürlük sağlayacak formda, bunlar için de kablo ya da pil gerekmiyor. Kaydedilen sesi tam olarak denetleyebilmek için bir kulaklık ve mikrofon jakı da ayrıyeten sunuluyor ve fotoğraf makinesinde dikey olarak gerçekleştirilen sinema çekimine eklenen metadata, imajın bir akıllı telefona aktarılmasından sonra portre modunda yine oynatılmasına ve düzenlenmesine imkan tanıyor.

Sağlam Kullanım için Tasarlandı

Alpha 7C, kullanıcı odaklı olarak tasarlandı. Yaklaşık 921 bin noktalık tip 3.0 geniş, dokunmatik panelli LCD ekran, parlak dış yer şartlarında bile ülkü görünürlük sağlıyor ve dokunarak gerçekleştirilen süreçlere karşılık veriyor. Alpha 7C'de tıpkı vakitte 2.35 megadot (yaklaşık) XGA OLED Tru-Finder™ EVF'nin yanı sıra daha ayrıntıları daha doğal ve daha berrak görebilmek için yüksek kaliteli bir izleme modu bulunuyor. Alpha 7C, Fn tuşuyla komutlarının şahsileştirilmesi üzere, çekim sırasında ve sonrasında operasyonu kolaylaştıran çeşitli işlevler sunuyor. Makine birebir vakitte, kuvvetli ortamlarda çekim muhtaçlıklarını karşılayabilmek üzere toza ve neme karşı dayanıklı[xx].

Wi-Fi uyumlu kablosuz bağlantı işlevleri, iş akışı muhtaçlıklarını kolaylaştıracak formda, fotoğraf ve sinemaların, zahmetsizce paylaşılması, görüntülenmesi ya da kaydedilmesi için direkt bir akıllı telefona ya da tablete aktarılmasına[xxi] olanak veriyor. Konvansiyonel 2.4GHz bandına ek olarak 11ac standardı desteklemesi, kullanıcıların düşük parazit ile yüksek süratte ve stabil transfer seçeneğini tercih edebilmelerini sağlıyor.SuperSpeed USB 5Gbps'i (USB 3.2) destekleyen bir USB Type-C® konnektör, PC Remote (bağlantılı) çekimler esnasında imajların süratli aktarılmasını ve harici taşınabilir bataryalardan güç teminini mümkün kılıyor.

Yeni FE 28-60mm F4-5.6: Yüksek Imaj Kalitesine Sahip, Dünyanın En Küçük ve En Hafifiv Full-frame Zum Lensi

Standart bir zum lenste dünyanın en küçük ve en hafif form faktörüne sahip olan yeni FE 28-60mm F4-5.6, imajın her yerinde full-frame'in yüksek çözünürlük kapasitesini ortaya koyan yüksek optik performans sunuyor. 3 asferik lens elemanının ülkü biçimde düzenlenmiş olması, zum kapsamı boyunca optik sapmaları aktif halde önlüyor ve köşeden köşeye yüksek çözünürlük elde edilmesini sağlıyor. Asgarî 30cm (geniş açı) – 45cm (tele objektif) ortası bir odak aralığı ile yakın plan çekimlerin gerçekleştirilebiliyor olması onu günlük kullanım ya da bir gimbal yahut çekim kolu ile vlogging için kusursuz kılıyor.

Katlanabilir yapıya sahip mekanik ve ülkü optik dizaynının yanı sıra 5.9oz (167g) yükü ve 2.6 inç dia. x 1.8 inç (66.6 mm dia. x 45 mm) boyutlarıyla FE 28-60mm F4-5.6, kullanıcıların her vakit çarçabuk taşıyabilecekleri halde kompakt ve hafif. Gündelik çekimlerden görüntü, portre ve seyahat çekimlerine çok çeşitli ortamlarda her türlü etkin çekim için ülkü bir lens. Alpha 7C ile bir ortada kullanıldığında bu kombinasyon, dünyanın en küçük ve hafif full-frame fotoğraf makinesi ve lens sistemii olarak odunsuz bir full-frame performansı sağlıyor. Kompakt boyutuna ve hafifliğine karşın FE 28-60mm F4-5.6, toza ve neme karşı dayanıklıxxii ve çeşitli 40.5mm filtrelerle uyumlu.

FE 28-60mm F4-5.6, Gerçek Vakitli Takip ve Gerçek Vakitli Eye AF'ye imkan tanıyan yüksek süratli, yüksek kesinlikli AF özelliğini bir lineer motor kullanarak elde ediyor. Sony'nin gelişmiş AF kapasitesine ek olarak FE 28-60mm F4-5.6'nın ayrıyeten lens uzunluğunu, netleme hareketi ve yakın plan çekimler sırasında sabit tutan bir yerleşik odak dizaynına sahip olması, kullanıcıların olağan bir sinema çekiminden konforlu vlogging çekimlerine kadar çok çeşitli içerikleri çarçabuk gerçekleştirebilmesini sağlıyor.

Yeni HVL-F28RM: Fotoğraf Makinesinin Yüz Algılamav teknolojisiyle Ilişkili Aydınlatma Yoğunluğu Denetimine Sahip Kompakt Flaş

HVL-F28RM, Sony'nin aynasız fotoğraf makineleri ile birlikte kompakt, kolay yönetilebilir bir sistem oluşturmak üzere tasarlanmış kompakt bir flaş ve sadece gerçek bir Sony eserinden beklenebilecek muteber, istikrarlı performansı sunuyor. HVL-F28RM, HVL-F32M ile kıyaslandığında%12 daha küçük ve %7 daha hafif. Bu kullanışlı, kompakt flaş ünitesi hem profesyonel hem de ileri düzey amatör içerik üreticilerinin gereksinimlerini karşılayabilecek kapasiteye ve güvenilirliğe sahip.

HVL-F28RM, istikrarlı GN28[xxii] ışık çıktısı, optimize edilmiş ışık dağılımı ve kullanıcının iş akışını sekteye uğratmayacak kesintisiz flaş performansının yanı sıra stabil kablosuz radyo irtibatı ve çoklu flaş radyo denetimi özelliklerine sahip. Yeni flaş tıpkı vakitte Sony'nin yeni geliştirdiği, fotoğraf makinesinin yüz algılamav teknolojisi ile ilişkili flaş denetimi özelliğini de içinde barındırıyor. Uyumlu bir fotoğraf makinesi ile kullanıldığında, objenin yüzüne düşen ışık ile ortam ışığının istikrarı hesaba katılarak objenin yüzünün doğal, gerçekçi bir renkte çıkabilmesi için yanlışsız beyaz istikrarı otomatik olarak ayarlanıyor. Ayrıyeten, flaş telafisi, ışık oranı ve öteki ayrıntılı flaş parametreleri direkt uyumlu fotoğraf makinesinden[xxiii] kontrol edilebiliyor. Fotoğraf makinesindeki sık kullanılan düğmelerden biri, flaş parametreleri göstergesine atandığında ayarlar vizörden bakarken ve fotoğraf makinesini elde tutarken de yapılabiliyor. Flaş parametreleri, fotoğraf makinesinin seçili gösterge lisanında görüntüleniyor.

Tıpkı vakitte ünitenin elektrik temaslarını da içinde barındıran, yeni geliştirilmiş bir "Pürüzlü Yan Çerçeveye Sahip Metal Yuva Ayağı" [xxiv], fizikî şoklara ve rastgele bir istikametten gelebilecek darbelere karşı dayanıklılığı artırıyor. Çoklu Arayüz ayağı, daha güçlü olması için metalden üretildi. HVL-F28RM aynı vakitte toza ve nemexxii karşı güçlü bir dizayna sahip. HVL-F28RM, Alpha 7CAlpha 7S IIIAlpha 7R IV ve Alpha 9 II üzerine takılıp kilitlendiğinde, toza ve neme karşı dayanıklılığı artıyor ve böylelikle kuvvetli dış ortam şartlarına göğüs gerebiliyor.

HVL-F28RM aynı vakitte +/- ışık düzeyi tuşları, eşleşme tuşu, test tuşu ve kilit kolunun da ortalarında olduğu az sayıda denetim sistemiyle kolay ve sezgisel kullanım imkânı veriyor. Yansıtma uygulamaları için kâfi ışık mevcut. Flaş açısı tıpkı vakitte kolay pozisyonlandırma için belirlenmiş 0, 20, 40, 60, 80 ve 120 derecelik oturma noktaları ile istendiği üzere ayarlanabiliyor. Yeni flaş, tıpkı vakitte uyumlu bir fotoğraf makinesinexxvi monte edildiğinde ve fotoğraf makinesi harici bir üniteyle eşleştirildiğinde sağlam flaş tetiklemesi elde etmek üzere bir yerleşik kablosuz radyo tetikleyici ile donatılmış. Radyo vericisi olarak kullanıldığında HVL-F28RM, 35 metreye kadar aralıklarda en fazla 5 kümede 15'e kadar flaşı ve/veya alıcı üniteyi denetim ederek harika aydınlatma denetimi sunuyor. HVL-F28RM, iki adet AA (LR6) alkali ya da NiMH pille çalışıyor. Bir çift yeni alkali pil, 110 kesintisiz flaşa kadar güç sağlayabiliyor (alkali pillerle 1/1 manuel flaş) xxix.

Fiyat ve Stok Bilgileri

Yeni Alpha 7C kompakt full-frame fotoğraf makinesi, Ekim 2020'den itibaren piyasaya sunulacak.

FE 28-60mm F4-5.6 zum lens, 2021 Ocak ayının başlarında piyasaya sunulacak.

Alpha 7C kompakt full-frame fotoğraf makinesi ve FE 28-60mm F4-5.6 zum lensten oluşan yeni bir kit de Ekim ayının sonlarına gerçek piyasada olacak.

HVL-F28RM flaş, bu kış piyasaya çıkacak.