Skyrim'in Riften Kenti Mod ile "Peynir Şehrine" Çevrildi

Bir oyun ne kadar kaliteli, ne kadar bol içerikle olursa olsun topluluk tarafından oluşturulan modlar, oyunların cümbüşüne eğlence katar. 2019 ...

Skyrim'in Riften Kenti Mod ile "Peynir Şehrine" Çevrildi

Bir oyun ne kadar kaliteli, ne kadar bol içerikle olursa olsun topluluk tarafından oluşturulan modlar, oyunların cümbüşüne eğlence katar. 2019 yılında WickWah tarafından oluşturulan bir Skyrim modu da tıpkı emele hizmet ediyordu ve oyununun ticari kalbi Whiteru’nu bir “ağaç şehri" haline getiriyordu.

Mod geliştiriciler, WickWah’ın Whiteru için yayınlamış olduğu modu, Riften kenti için geliştirmeye karar verdiler lakin değerli bir fark ile: Peynir. Geliştiriciler, Skyrim’deki Riften kentini bir ağaç kenti yapmak yerine bir peynir kenti haline getirdiler. Kelam konusu mod ile kentin dört bir yanı gülümseyen tekerlek peynirler ile kaplanıyor.

Mod, kenti devasa boyutlarda gülümseyen tekerlek peynirlerle kapladığından ve oyunu gerçekçilikten bir adım daha uzaklaştırdığından birtakım oyuncuların güzeline gitmeyebilir. Yeniden modun tuhaf görünen fakat bir o kadar da komik bir imaj ortaya çıkardığını söylemek çok da yanlış olmaz.

Şayet bir Skyrim oyuncusuysanız ve bu değişik modu oyuna eklemek istiyorsanız buraya tıklayarak kelam konusu peynir kenti modunun Nexus Modları sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten Skyrim’deki nesneleri kırmanıza müsaade veren bir mod arıyorsanız da buradaki içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.