Sekizinci jenerasyon iPad tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Steve Jobs’un sunumuyla teknoloji dünyasına merhaba diyen birinci kuşak iPad modeli bugüne kadar çok aralık katetti. iPad Küçük ile küçüldü ...

Sekizinci jenerasyon iPad tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Steve Jobs’un sunumuyla teknoloji dünyasına merhaba diyen birinci kuşak iPad modeli bugüne kadar çok aralık katetti. iPad Küçük ile küçüldü, iPad Air ile güçlendi ve iPad Pro ile profesyonellere yöneldi. Yeniden de özgün iPad serisi varlığını korudu. Bu hafta sekizinci kere tüketici karşısına çıkıyor.

iPad 8 özellikleri ve fiyatı

Sekizinci jenerasyon iPad yahut iPad 2020 olarak isimlendirebileceğimiz yeni model bir evvelki jenerasyonun dizaynını temel alıyor. Nispeten kalın ekran çerçeveleri ve Touch ID tuşu 10.2 inçlik Retina ekranı tamamlıyor.

Apple’ın biraz daha maliyet odaklı çalıştığı sekizinci jenerasyon iPad modelinde A12 Bionic yonga setine yer veriliyor. 7nm sürecinde geliştirilen Apple A12 Bionic yonga seti 4 adet performans odaklı özelleştirilmiş Vertex çekirdeği ve 4 adet verimlilik odaklı Tempest çekirdeğinden oluşuyor. Grafik tarafında ise 6 çekirdekli özelleştirilmiş bir ünite yer alıyor. Apple A12 sayesinde yapay zeka motoru da birinci defa klasik iPad serisine gelmiş oldu. 

Apple Pencil tarafında da değerli yenilikler var. Kullanıcının yazısının devamını iddia edebilme, seçilecek alanı varsayım ederek seçme, el yazısını anlık olarak tanıma bunlar ortasında. Art kısımda 8MP çözünürlüğünde bir kamera, ön kısımda da FaceTime kamerası yer alıyor.. Sekizinci kuşak iPad modeli 329$ fiyat etiketine sahip. 

Güncellenecek