Ridley Scott ve Peaky Blinders yaratıcısı, 2. Dünya Savaşı temalı bir dizi geliştiriyor

Alien, Blade Runner, The Martian ve Gladiator üzere sinemaların direktörü olan başarılı isim Ridley Scott'ın yeni projesi belirli oldu ...

Ridley Scott ve Peaky Blinders yaratıcısı, 2. Dünya Savaşı temalı bir dizi geliştiriyor

Alien, Blade Runner, The Martian ve Gladiator üzere sinemaların direktörü olan başarılı isim Ridley Scott'ın yeni projesi belirli oldu.

Deadline'ın raporuna nazaran Ridley Scott ve Peaky Blinders dizisinin yaratıcısı Steven Knight, II. Dünya Savaşı temalı bir dizi için bir ortaya geliyor. Dizinin ismi Roads to Freedom olacak ve 10 kısımdan oluşacak. 

Roads to Freedom, askeri bir tarihçi olan Sir Antony Beevor'ın kitaplarından uyarlanacak ve dizinin yazarlığını Steven Knight ve Sir Antony Beevor üstlenecek. Dizinin II. Dünya Savaşı'nı birçok memleketler arası perspektiften anlatacağı söylendi. Dizinin başındaki isimlere baktığımızda ise belgesel stiline da yakın olacağını söyleyebiliriz.

Dizi birçok ülkedeki askerlerin, bayanların ve çocukların tek bir dramatik nokta ile birbirine bağlanması üzerinde duracak. Dizinin birinci kısmının direktörlüğünü Ridley Scott üstleencek. Ne yazık ki dizi ile ilgili daha fazla ayrıntı şu an için bilinmiyor.