Nusret, Bir Tweetini NFT ile 6 Bin Dolara Sattı

Son devirlerde ismini sık sık duyduğumuz NFT'ye olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisinin hayatımıza kattığı en ...

Nusret, Bir Tweetini NFT ile 6 Bin Dolara Sattı

Son devirlerde ismini sık sık duyduğumuz NFT'ye olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisinin hayatımıza kattığı en büyük yeniliklerden biri olan NFT'ler; ister bir sanat yapıtı isterseniz de bir tweet, bir görüntü, bir yorum ya da bir Instagram öyküsünün sanal ortamda satılmasına yardımcı oluyor.

Daha evvel futbolcu Mesut Özil geleceğin krampon ve forma dizaynlarını, YouTuber Logan Paul Pokemon kartlarını, Elon Musk'ın eşi Grimes müzik görüntülerini, Twitter CEO'su Jack Dorsey ise attığı birinci tweeti NFT aracılığıyla satmıştı. Son vakitlerde önüne geçilemeyen NFT çılgınlığına katılan son ünlü ise ünlü et restoranları zincirinin sahibi Nusret Gökçe oldu.

Nusret, 2017 yılında paylaştığı bir tweeti 6 bin dolara sattı:

Posta gazetesinden Uğur Alkapar'ın haberine nazaran Nusret, altın kaplamalı etlerin görüntüsünü içeren 2017 tarihli tweetini 6 bin dolara, yani yaklaşık 43 bin TL'ye sattı. Alkapar'ın, 'Bu Tweet 6 Bin Dolar' başlıklı yazısı şöyle:

"Elon Musk, Kamala Harris üzere pek çok ünlüye ilişkin Twitter postlarının satıldığı Valuables isimli bir platformda dünyanın birinci tweet’i 2,5 milyon dolara alıcı bulmuştu.

Bunun akabinde Nusret Gökçe de tweet’lerinden kimilerini satılığa çıkarmıştı. Gökçe altın kaplı etlerin olduğu bir görüntü içeren tweet’ini 6 bin dolara sattı. Öbürleri de 200 dolar ile 3 bin dolar ortası alıcı bulmuş.

Satın alanların kullanıcı isimlerinde kripto para esintileri var. Yani bu işten anlayan tipler. Dijital imzalı bu tweet’lerin vakitle kıymetlerinin artması bekleniyor. Ancak doğruyu söylemek gerekirse benim bu kadar dijitalleşen durumlara başım pek basmıyor. Para edeceğini bilseydim daha çok tweet atardım!"

Blockchain teknolojisi ve bu teknolojinin uzantılarından biri olan NFT'lere olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Pekala, siz NFT'ler ve blockchain teknolojisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.