Nissan, Navara temelli SUV modeli X-Terra'yı tanıttı

Xterra ismi uzun bir ortadan sonra 'X-Terra' olarak geri döndü. Lakin Ortadoğu pazarı için tanıtılan yeni Nissan X-Terra, F-Alpha platformu ...

Nissan, Navara temelli SUV modeli X-Terra'yı tanıttı

Xterra ismi uzun bir ortadan sonra 'X-Terra' olarak geri döndü. Lakin Ortadoğu pazarı için tanıtılan yeni Nissan X-Terra, F-Alpha platformu üzerine yükselen adaşının tersine Nissan Navara'nın platformunu kullanıyor.

Yeni Nissan X-Terra'nın dizaynını başka pazarlarda Terra'nın makyajlı hali olarak yorumlamak mümkün. Aracın genel hali korunsa da iç ve dış dizaynda önemli güncellemeler yapılmış. Patrol modelini anımsatan yeni V-Motion panjur, C biçimli LED gündüz farlarına sahip yeni farlar ve tampon tasarımı bu alanda karşımıza çıkan farklı ayrıntılar ortasında.

2021 Nissan X-Terra'nın iç yerinde ise yüksek sürüş konforu vadeden 'Zero Gravity' isimli birinci ve ikinci sıra koltukların yanı sıra istenmeyen sesleri dışarıda tutmak için tasarlanmış camlar dikkat çekiyor. Yenilenen konsolda 9 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Bunun dışında ikinci ve üçüncü sıra koltuklardaki yolcular için HDMI girişine sahip 11 inçlik bir açılır-kapanır ekran daha mevcut.

İkinci ve üçüncü sıra koltuklardaki yolcuların da kendi klima denetimlerine, USB-C ve USB-C soketlerine sahip olduğu 2021 Nissan X-Terra'da şeritten ayrılma uyarısı, kör nokta ihtar sistemi, akıllı ön çarpışma uyarısı, art çapraz trafik uyarısı, akıllı acil durum freni ve şoför dikkat ikazı üzere gelişmiş sürüş asistan teknolojileri sunuluyor.

Ortadoğu'da satılacak 2021 Nissan X-Terra'da 165 beygir güç ve 241 Nm tork üreten 2.5 litre dört silindirli akaryakıtlı ünite ve 7 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu bulunuyor. 2WD konfigürasyonuyla da sunulan SUV'un en üst paketi olan Platinum ise sadece dört tekerlekten çekişli olarak alınabiliyor. 4WD versiyonlarda limitli kaydırmalı diferansiyel, elektronik art diferansiyel kilidi, yokuş kalkış ve iniş takviyesi üzere özellikler mevcut.