Netflix, Şimdiye Kadarki En Pahalı Sineması The Gray Man İçin Düğmeye Bastı

Netflix'in birinci 200 milyon dolar üzerindeki sineması, Avengers: Endgame ve Infinity War direktörleri Joe ve Anthony Russo'nun elinden çıkacak ...

Netflix, Şimdiye Kadarki En Pahalı Sineması The Gray Man İçin Düğmeye Bastı

Netflix'in birinci 200 milyon dolar üzerindeki sineması, Avengers: Endgame ve Infinity War direktörleri Joe ve Anthony Russo'nun elinden çıkacak. Deadline tarafından bildirilene nazaran The Gray Man'de, Ryan Gosling ve Chris Evans düello yapan suikastçılar olarak birbirlerine karşı oynayacaklar. Mark Greaney'in tanınan kitap serisini temel alan sinema, James Bond sineması ölçeğinde bir aksiyon prodüksiyonu olmayı hedefliyor.

Bunun Netflix için cesaretli bir maksat olduğu rahatlıkla söylenebilse de, Russo kardeşlerin yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği Extraction, The Old Guard ve 6 Underground üzere başarılı örneklerin akabinde firmanın büyük prodüksiyonlara daha fazla yatırım yaptığını görmek şaşırtıcı değil. Bright üzere pek başarılı olamayan yüksek bütçeli sinemaların bile, Netflix'in daha fazla üye kazanmasına yardımcı oldukları da unutulmamalı.

Ayrıyeten firma, salgın kaynaklı başarısını da sürdürüyor. Artık filme gidilememesi – velev dışarıda inançlı bir halde yapılabilecek neredeyse hiçbir aktifliğin bulunmaması – akış hizmetlerini varsayılan cümbüş seçeneği haline getirdi. Netflix geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada son çeyrek raporunu yayınlamış ve yakaladığı ivmeyi gözler önüne sermişti.

Şayet bir sorun çıkmazsa, The Gray Man'in çekimlerinin Covid-19 sınırlamalarına bağlı olarak bu güz mevsimi yahut önümüzdeki bahar mevsiminde başlaması planlanıyor.