Microsoft, Windows 10 Heyetimi İçin Farklı Bir Ekran Deniyor

Bilgisayarların kullanım alanı hayli geniş lakin Windows üzere işletim sistemleri, çoklukla her şeyi yapabileceğinizi varsayıyor ve buna nazaran ...

Microsoft, Windows 10 Heyetimi İçin Farklı Bir Ekran Deniyor

Bilgisayarların kullanım alanı hayli geniş lakin Windows üzere işletim sistemleri, çoklukla her şeyi yapabileceğinizi varsayıyor ve buna nazaran bir tecrübe sunuyor. Fakat artık Microsoft, Windows'u yeni yüklediğinizde size ne yapacağınızı soran bir ekranı test etmeye başladı.

Yeni Windows Insider blog gönderisine nazaran üstteki üzere bir ekran, bilgisayarınızda ne yapmayı planladığınızı size soracak. Ekranda bulunan altı seçeneğin sırf birini seçmek zorunda değilsiniz (aksi biraz garip olurdu), birden fazla seçeneği işaretlemeniz mümkün. Şu anki seçeneklerin Oyun, Aile, Yaratıcılık, Okul işi, Cümbüş ve İş olduğu gözleniyor. Bu tıp bir soruya yanıt vermek hoşunuza gitmiyorsa yahut gizliliğinizin çiğnendiğini hissediyorsanız, ekranı atlayabiliyorsunuz.

Ekranda yaptığınız tercihlere nazaran, işletim sisteminin arayüzünde muhakkak fonksiyonların öne çıkarılacağını kestirim etmek güç değil. Ekrandaki açıklama ise tekliflerin ve araçların kişiselleştirileceğini söylüyor. Fonksiyonun test kümesine dahil edilenler, ekranı Windows'u sıfırlayıp baştan yüklediklerinde görebiliyorlar.