MediaTek Helio G95 yonga seti duyuruldu

MediaTek’in alt düzey pazarda büyük işler yapan Helio G oyun odaklı yonga seti serisi genişlemeye devam ediyor. Giriş düzeyine kadar inen ...

MediaTek Helio G95 yonga seti duyuruldu

MediaTek’in alt düzey pazarda büyük işler yapan Helio G oyun odaklı yonga seti serisi genişlemeye devam ediyor. Giriş düzeyine kadar inen seri artık üst düzeye yanlışsız yaklaşıyor.

Helio G95 özellikleri

Helio G95 yonga seti serinin amiral gemisi durumuna geldi. Performans tarafında değerli sıçramalar olmasa da optimizasyon, ilişki, kamera ve imaj kalitesi konusunda iyileştirmeler yapılmış.

Yonga setinde 2 adet Cortex-A76 çekirdeği ve 6 adet Cortex-A55 çekirdeği yer alıyor. 4 kümeli Mali-G76 grafik ünitesi ise 900MHz suratında çalışıyor. Entegre yapay zeka ünitesi; çift söz ile uyandırma yeteneği sunuyor.

Kamera tarafında 64MP çözünürlüğe kadar yahut 4 kameraya kadar dayanak mevcut. Sistem dört pikselden bilgi toplayarak keskin odaklama yapabiliyor ve düşük ışık şartlarında en yeterli sonucu elde ediyor.

Yapay zeka ile tesirli bulanıklık efekti, yüz algılama formunda yetenekler de elde diliyor. Ayrıyeten görüntü tarafında da 4K 30fps, anlık 360p-720p ortasında geçiş yapabilme, bant genişliğinin yüzde 75’ini tasarruf edebilme özellikleri mevcut. Helio G95 yonga seti kısa müddet içerisinde piyasada olacak.