MediaTek birinci sefer Apple saflarında

Apple’ın yonga tarafında yüklü olarak kendi dizaynlarını kullandığı biliniyor. Masa üstü tarafında da ARM atılımı sonrasında neredeyse tüm ...

MediaTek birinci sefer Apple saflarında

Apple’ın yonga tarafında yüklü olarak kendi dizaynlarını kullandığı biliniyor. Masa üstü tarafında da ARM atılımı sonrasında neredeyse tüm eser gamında Apple yongaları var fakat vakit zaman üçüncü taraf tasarımcılara da yer veriyor.

MediaTek birinci sefer Apple saflarına katılıyor

Kesim kaynaklarına nazaran Beats kulaklıklarında kullanılmak üzere MediaTek tarafından tedarik edilmiş kimi bileşenlere yer verilecek. Böylelikle MediaTek birinci kere Apple tedarik zincirine katılmış olacak.

Bilindiği üzere Apple uzun mühlet evvel Beats kulaklık markasını ve tedarik zincirini satın almıştı. O periyottan sonra da Apple H ve W serisi yongaları ile Beats kulaklıklarını imal etmeye başlamıştı. MediaTek yongalarının nerede ve ne emelle kullanılacağı merak konusu oldu

Başka taraftan taşınabilir yonga pazarında son çeyrekte başkan olmayı başaran MediaTek için Apple iştiraki kıymetli bir dönüm noktası olacak. Apple genelde verimliliği belli bir düzey üzerinde tutabilen tedarikçileri tercih ettiği için MediaTek de haliyle bu klasman içerisine girmiş olacak. iPhone kutularından kulaklık çıkmadığı için önümüzdeki devirde Apple ve Beats marka kulaklıklara ilginin artması bekleniyor. MediaTek bu fırsattan düzgün bir halde istifade edebilir.