Makine Anıları Uzay standı Samsung Galaxy S21 sponsorluğunda hayata geçiyor

Refik Anadol’un merakla beklenen dijital Makine Anıları Uzay standı fiyatsız olarak ziyarete açıldı. Teknoloji ve sanat ortasında köprü olma ...

Makine Anıları Uzay standı Samsung Galaxy S21 sponsorluğunda hayata geçiyor

Refik Anadol’un merakla beklenen dijital Makine Anıları Uzay standı fiyatsız olarak ziyarete açıldı. Teknoloji ve sanat ortasında köprü olma misyonunu sürdüren Samsung da Galaxy S21 serisi ile standa ana sponsor oldu.

Makine Anıları Uzay standı neler sunuyor?

“Hatıralar” ve “Düşler” başlıklı iki kısımdan oluşan stantta Refik Anadol, yapay zekâdan yararlanarak dataları işleyip büyüleyici görsel malzemelere dönüştürüyor.  Anılar kısmı uzayla ilgili yorumlanmamış bilgilerin görsel yapıtlara dönüştürülmesi ile ortaya çıktı. Düşler kısmı ise üç boyutlu data heykellerini barındırıyor. 15 dakikalık seans her ziyaret edildiğinde farklı bir tecrübe sunabiliyor. Stantta şimdiye kadar bir sanat yapıtında kullanılan en büyük uzay temalı bilgi kümesinden yararlanılıyor.

4 katlı bir alanda projeksiyon aygıtları, gerçek vakitli yapay zeka sanat çalışması ve yapay zeka data boyama üzere görsel teknolojiler kullanılarak üretilmiş eserler 19 Mart – 25 Nisan tarihleri ortasında Pilevneli Dolapdere’de ziyaret edilebilecek.

Bu görsel şölen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özel takviyesiyle; Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, İBB iştiraklerinden Kültür AŞ ve Samsung Galaxy S21 Serisi ana sponsorluğunda hayata geçiyor. Stant, Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri ortasında fiyatsız olarak izlenebilecek. Kovid-19 önlemleri hasebiyle hafta sonu kısıtlamalarında değişiklik olması durumunda stant pazartesi hariç her gün 10.00-18.00 ortasında gezilebilecek.