Left 4 Dead 2'nin Büyük Bir Güncelleme Alacağı Argüman Edildi

Washington merkezli görüntü oyun geliştiricisi Valve, zombi çeşidindeki görüntü oyunlarının en düzgün örneklerinden biri olan Left 4 Dead 2' ...

Left 4 Dead 2'nin Büyük Bir Güncelleme Alacağı Argüman Edildi

Washington merkezli görüntü oyun geliştiricisi Valve, zombi çeşidindeki görüntü oyunlarının en düzgün örneklerinden biri olan Left 4 Dead 2'yi bundan tam 11 sene önce, 2009 yılında piyasaya sürmüştü. Bir devirlerin efsanesi olan tanınan oyun, günümüzde nostalji severler tarafından hâlâ büyük ilgi görüyor.

Gelen son haberlere göreyse sevilen oyun, yepyeni Left 4 Dead oyunundaki en sıkıntı kısımlardan birini alacak. Argümanların kaynağı YouTuber Tyler McVicker'ın paylaştığı bir görüntüden geliyor. McVicker'ın aktardıklarına nazaran oyunun topluluk üyeleri, içerisinde Left 4 Dead 2'de yer almayan haritaların bulunduğu yeni kapalı özel sunucular keşfettiler.

Left 4 Dead 2'ye 'The Last Stand' kısmı eklenebilir:

Bu sunuculardaki listeler, Kasım 2008'de piyasaya sürülen orjinal Left 4 Dead'de küçük bir eklenti olan 'The Last Stand' kısmına işaret ediyor. 'Deniz Feneri' ismi verilen tek bir haritaya sahip olan bu kısımda temel hedef, arkadaşlarınızla birlikte sonu gelmeyen zombi sürülerine karşı olabildiğince uzun mühlet hayatta kalmak. Kısmın bir de "İyi Bitmiyor" formunda sloganı bulunuyor. Bu slogan, tüm hayatta kalanların eninde sonunda öleceği gerçeğini yansıtıyor.

YouTuber'ın söylediklerine nazaran zımnî sunucular, parolayla korunan ve olağan oyuncular tarafından erişilemeyen bu haritayı çalıştırıyordu ve tek seferde 17'den fazla kişi bu haritayı oynuyordu. McVicker, ayrıyeten haritanın daha sonrasında Left 4 Dead 2'nin oyun içi sunucu tarayıcısından gizlendiğini de belirtiyor.

YouTuber'ın tez ettiğine nazaran Left 4 Dead 2'nin yıl sonuna kadar büyük bir içerik güncellemesi alması bekleniyor. Bu noktada Valve'den resmi bir açıklama gelene kadar bu tezlerin hakikat olup olmadığını bilemeyeceğiz. Tekrar de Left 4 Dead 2 üzere sevilen bir oyunun piyasaya sürüldükten 11 yıl sonra yeni bir güncelleme alması, oyuncuların seriye olan ilgisini tekrardan artırabilir.