iPhone 13'ün olası tasarımı ortaya çıktı

Apple'ın yeni jenerasyon akıllı telefon modeli iPhone 13'ün dizaynını ortaya koyan yeni bir görsel paylaşıldı. Render imajının, yaklaşan ...

iPhone 13'ün olası tasarımı ortaya çıktı

Apple'ın yeni jenerasyon akıllı telefon modeli iPhone 13'ün dizaynını ortaya koyan yeni bir görsel paylaşıldı. Render imajının, yaklaşan iPhone 13 serisiyle ilgili son vakitlerde çıkan tüm bilgilere dayanılarak hazırlanmış olduğunu belirtelim.

İçeriden öğrenenlere nazaran, akıllı telefonun ekranında daha küçük bir çentik olacak ve ekranın etrafındaki çerçeveler daha da daralacak. Lightning ilişki noktası alt kısımda görülebilir. Tıpkı vakitte birtakım kaynaklara nazaran yeni iPhone modelinde bu portun olmayacağı da söyleniyor.

Daha küçük çentik ve ince çerçeveler

Render imgesinin yaratıcısı, iPhone 13'ün 120 Hz yenileme suratına sahip bir ProMotion ekranının yanı sıra bir LiDAR sensörü, f / 1.8 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı bir kamera, daha büyük kapasitede bir pil ve dahili 1 TB depolama alanı ile geleceğini belirtiyor.

Ayrıyeten iPhone 13, Face ID'nin yerini alacak olan ve Yüz Tanıma Sistemi için gereken alanı azaltacak en son D-ToF (Direct ToF) teknolojisini de kullanabilir. Öte yandan 23 Mart'ta Apple'ın bir sunumu olduğu tez ediliyor. Şirket bu aktiflikte iPad küçük 6 ve 12.9 inç iPad Pro'yu tanıtabilir. iPhone 12s olarak da isimlendirilebileceği söylenen iPhone 13 serisinin lansmanı ise Eylül ayında gerçekleşecek.