iPad Pro yeni kuşağıyla M1 sınıfı işlemci ve Thunderbolt teması sunacak

Masa üstü bilgisayarları için tasarladığı ARM tabanlı M1 yonga seti ile fırtınalar estiren Apple; iPad Pro serisini de es geçmiyor. Apple’ın ...

iPad Pro yeni kuşağıyla M1 sınıfı işlemci ve Thunderbolt teması sunacak

Masa üstü bilgisayarları için tasarladığı ARM tabanlı M1 yonga seti ile fırtınalar estiren Apple; iPad Pro serisini de es geçmiyor. Apple’ın bilgisayarlar ile yarışacak üretkenliğe sahip olduğunu ısrarla lisana getirdiği iPad Pro serisi bu yıl daha da yetenekli hale geliyor. Daha güçlü işlemci, daha yetenekli temaslar ve ekran teknolojileri sırada.

Yeni iPad Pro neler sunacak?

Sızan bilgilere nazaran Apple A14X olması beklenen yonga seti en az Apple M1 kadar güçlü olacak. Zati Apple 14 Bionic ve M1 yonga setlerinin emsal karakteristik özellikleri paylaştığı iddia ediliyordu. Bu bakımdan farklı ölçeklendirmeler ile Apple aygıtlarına hayat veriyor.

Öbür bir ayrıntı ise küçük LED ekran teknolojisi. Yüzlerce küçük aydınlatma bölgesi ve LED modüllerden oluşan bu teknoloji sayesinde çok daha parlak renklar ve manzara oranı elde ediliyor. Küçük LED teknolojisi yalnızca 12.9 inçlik seçenekte mevcut olacak.

Son olarak Thunderbolt teknolojisinin de yeni iPad Pro modelinin gücüne güç katacağı tabir ediliyor. USB-C üzerinden çok daha farklı aksesuarlar ile iPad Pro modelinin yetenekleri arttırılacak. Şimdi Apple’ın bahar aktifliği duyurulmadı fakat Nisan ayında yeni iPad Pro modelinin tanıtılması bekleniyor.