Half-Life 2'nin Açılış Sekansı Alyx'e Uyarlanıyor


Oyun dünyasında uzunluk göstermiş olan birtakım üretimler ve bu oyunlarda bulunan birtakım kısımlar oyuncuların gönüllerinde taht kurmayı ...

Half-Life 2'nin Açılış Sekansı Alyx'e Uyarlanıyor

Oyun dünyasında uzunluk göstermiş olan birtakım üretimler ve bu oyunlarda bulunan birtakım kısımlar oyuncuların gönüllerinde taht kurmayı başarmıştır. Oyuncular, üstünden yıllar geçse de bu oyunları hayli hoş hatırlar. Bu oyunlar ortasında en bilinen örneklerden bir tanesi de hiç elbet ki Half-Life serisidir.

Çıkardığı iki bilgisayar oyunuyla hem oyuncuların hem de eleştirmenlerin gönüllerinde taht kuran seri, bu sene çıkardığı VR oyunu Half-Life: Alyx ile de beklentileri aşmayı başardı. Artık de üstünde çalışılan yeni bir projeyle de oyun içerisinde klasikleşmiş bir sahneyi yine oynama bahtı veriliyor.

Half-Life 2'nin giriş sekansı Half-Life: Alyx'te tekrar can buluyor

Half-Life serisinin hayranları, gerek birinci oyun gerekse ikinci oyunun giriş sahnelerini hatırlayacaktır. Bir mod grubu, "Project 17" ismi altında Half-Life 2'nin giriş sahnesine tekrar hayat veriyor. Üstteki tanıtım görüntüsünden da görebileceğiniz üzere Half-Life 2'nin açılış sahnesi serinin son oyunu Half-Life: Alyx'te tekrar can bulacak.

Project 17'in internet sitesinde modun amacı Half-Life 2'nin ikonik deneyini tekrardan oluşturmak, sahneyi VR için uyarlamak şeklinde tabir ediliyor. Grup, bunun yalnızca bir yine oluşturma uğraşı olmadığını ve ayrıyeten Half-Life: Alyx mod topluluğuna çeşitli araçlar sağlandığını açıkladı.

Sitede bulunan Sıkça Sorulan Sorular kısmında projenin ayrıntıları da paylaşılıyor. Project 17'in hedefinin, Half-Life 2'nin "Point Insertion" kısmını tekrar oluşturmak olduğu tabir ediliyor. Olağan bu, orjinal oyun kadar başarılı olamasa da oyuncular da bir nostalji hissi yaratmayı başaracaktır. Half-Life 2'nin klasikleşmiş açılış sahnesini aşağıdan izleyebilirsiniz.