Guild Wars 2, Çıkışından 8 Yıl Sonra Steam’e Geliyor


ArenaNet tarafından geliştirilen Guild Wars 2, fiyatsız bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olarak büyük dikkat çekmeyi başarmış ...

Guild Wars 2, Çıkışından 8 Yıl Sonra Steam’e Geliyor

ArenaNet tarafından geliştirilen Guild Wars 2, fiyatsız bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olarak büyük dikkat çekmeyi başarmış ve önemli bir oyuncu kitlesi toplamıştı. Bu yılın Kasım ayında oyun, çıkışından sekiz yıldan fazla vakit geçtikten sonra Steam’e gelecek.

Oyun Kasım ayında sırf Steam’e gelmekle kalmayacak, üçüncü genişleme paketi olan End of Dragons da 2021 yılında onu takip edecek. Böylelikle oyun daha çok oyuncuyla ve daha çok içerikle yoluna devam edebilecek.

Guild Wars 2 Kasım ayında Steam’de olacak

Guild Wars 2’nin 8. yaşı için açıklamalar yapan üretimci ArenaNet, oyunculara yeni teklifler sundu. Bu teklifler ortasında Path of Fire paketinin Skimmer binekleri için yeni açılabilirler var. Böylece oyuncular su altına inebilecek. Path of Fire paketi de 4 Eylül’e kadar %50 indirimli olacak.

Temel kıymetli duyuru ise End of Dragons ismi verilen üçüncü genişleme paketinin fragmanında yer alıyor. End of Dragons 2021 yılında piyasaya sürülecek. Yeni paketle birlikte oyuna Cantha isimli bölge de eklenecek. Bu gizemli ada ülkesi, oyun dünyasında 200 yıldan uzun bir müddet sonra tekrar ortaya çıkmış olacak. 

Guild Wars 2 heyecan yarattı

Guild Wars’ın dünyası olan Tyria, oyuncuların yaptığı atılımlar ve verdiği kararlara nazaran dinamik olarak değişim gösterebiliyor. Yani her seferinde oyun farklılaşmış bir tecrübe sunuyor. Oyunun dövüşleri de epey süratli olmasıyla biliniyor.

Yüzlerce oyuncunun karşı karşıya gelebildiği PvP gayretleri ve pek çok öyküyü barındıran PvE maceralarıyla Guild Wars 2 uzun vakittir Steam portalına gelmesi beklenen bir oyundu. Oyuncular en sonunda bu isteklerine kavuşmuş üzere gözüküyorlar. Öte yandan var olan Guild Wars 2 hesaplarına Steam üzerinden erişmek mümkün olmayacak. Sizler Guild Wars 2 oynuyor musunuz?