Google'dan, Pinterest'e rakip pratik: Keen


Google paylaştığı bir blog metniyle, deneysel eserler geliştirme ekibi olan Area 102'nin yeni bir çevre platform oluşturduğunu duyurdu ...

Google'dan, Pinterest'e rakip pratik: Keen

Google paylaştığı bir blog metniyle, deneysel eserler geliştirme ekibi olan Area 102'nin yeni bir çevre platform oluşturduğunu duyurdu. Yapay zeka destekli olan bu platform, kullanıcıların ilgi meydanlarına nazaran paylaşımları takip edebileceği ve kendi paylaşımlarını yapabilecekleri yeni bir tatbik. Keen ismi verilen platform temel olarak Pinterest'e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Şu an için web sitesi yahut Android uygulaması sayesinde kullanabileceğiniz Keen, geliştirilme aşamasında Google'ın insanlar ile yapay zeka araştırmaları yapan ekibi olan PAİR ile de çalışıldı. Keen web sitesine göre platform, "zaman içinde güzelleşen ve ilgi yerlerinizi genişletmeye yardımcı olan şahsileştirilmiş teklifler sunmak için" kullanıcı geri bildirimi ile birlikte Google Arama dizinini kullanarak çalışıyor. 

Platformda Google hesabınızla oturum açtıktan sonra isterseniz kendi ilgi sahalarınızı oluşturabilir ve paylaşımlar yapabilir isterseniz de 'Keşfet' kısımda kendinize münasip mevzuları takip edebilir, gönderileri kaydedebilirsiniz. Tatbikin giriş yaptıktan sonra hissettirdiği ve tasarrufu, Pinterest'e rakip olma konusunda daha ziyade çalışma gerektireceği yanında. 

Keen web sitesine burdan ulaşabilirsiniz.

Keen Area 120 by Google Verimlilik Fiyatsız 970kKaynakça https://www.blog.google/technology/area-120/keen/ https://www.theverge.com/2020/6/19/21296636/google-keen-pinterest-rival-ai-machine-learning