Epic Games'e Oyunlara Mod Ekleme Özelliği Geldi

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Epic Games'in bir müddettir beklenen "Başarılar" özelliğini kullanıma sunduğundan bahsetmiştik ...

Epic Games'e Oyunlara Mod Ekleme Özelliği Geldi

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Epic Games'in bir müddettir beklenen "Başarılar" özelliğini kullanıma sunduğundan bahsetmiştik. Epic Games, oyuncuları heyecanlandıran bu gelişmenin çabucak akabinde da yeni bir özelliği daha kullanıma sundu. Bu özellik, Epic Games üzerinden oyun oynayan oyunseverlerin, oynadıkları oyunlara mod eklemelerini sağlıyor. 

Oyun modları, pek çok oyunsever için vazgeçilmez bir durum. Zira oyunlar için oluşturulan modlar, oyunseverlere daha farklı bir tecrübe sunuyor ve oyunun ömrünü uzatıyor. Örneğin; birinci sefer 2012 yılında tanışma imkanı yakaladığımız Euro Truck Simulator 2 isimli oyunun hala çok tanınan olmasının nedeni, üçüncü taraf geliştiricilerin bu oyun için çevrimiçi mod oluşturmasıydı. İşte bu tıp durumlar, artık Epic Games'teki oyunlar için de geçerli olacak.

Epic Games'e eklenen mod dayanağı özelliğinin kullanılabildiği birinci oyun, MechWarrior 5: Mercenaries. Oyunun geliştiricisi olan Piranha Games, resmi internet sitelerinden yaptığı bir açıklamayla oyuncuların, MechWarrior 5: Mercenaries tecrübelerini baştan aşağı değiştirecek modlar tasarladıklarını söz ediyor. Oyunseverler, bu oyunla birlikte Epic Games'in yeni özelliğin nasıl çalıştığını test edebilecekler.

Dünyanın en tanınan çevrimiçi oyun platformu Steam, 2011 yılında "Steam Atölyesi" isimli bir hizmet duyurmuştu. Bu hizmet oyuncuların, oyunlarla ilgili değişikler yapabilmesine ve mod oluşturarak bu modları öteki oyuncularla paylaşmalarını sağlamıştı. İşte Epic Games de Steam'le ortasındaki farkı kapatmak için bu türlü bir özellik tasarlamış durumda. Özelliğin ne kadar kullanışlı olacağını ise vakit gösterecek.