Corsair K100 oyuncu klavyesi denetim tekerleği ile dikkat çekiyor

Oyuncu ekipmanları pazarında değerli bir yere sahip olan Corsair, şimdiye kadar geliştirdiği en değerli oyuncu klavyesi olma özelliğine ...

Corsair K100 oyuncu klavyesi denetim tekerleği ile dikkat çekiyor

Oyuncu ekipmanları pazarında değerli bir yere sahip olan Corsair, şimdiye kadar geliştirdiği en değerli oyuncu klavyesi olma özelliğine sahip K100 modelini duyurdu. Model ilgi alımlı bir denetim tekerleği ile geliyor.

Corsair K100 özellikleri ve fiyatı

Corsair K100 modeli üst düzey oyunculara hitap ediyor. Firmanın yeni OPX optik anahtarları 1mm reaksiyon aralığına sahip. Sıfır geri reaksiyon ile de pak ve akıcı elektrik sinyalleri iletiliyor. 3.2mm tuş seyahat aralığı rahat bir kullanım sağlıyor. Tuşlar 150 milyon basış ömrü sunuyor.

Klavyede 44 adet RGB LED aydınlatma bölgesi bulunuyor. Kenar kısımlarındaki şeritler de aydınlatma deneyimini daha ağır hale getiriyor. Sağ üst kısımda ses denetimi için bir tekerlek yer alıyor.

Klavyenin dikkat cazibeli kısmı ise sol üst kısımdaki denetim tekerleği. iCue Dial ismi verilen bu tekerlek denetimleri kolaylaştırmak için tasarlanmış. Müzik geçişi, aydınlatma parlaklığı, yakınlaştırma, sayfa kaydırma yahut uygulamalar ortasında geçiş üzere pek çok işlev atanabiliyor. Ortadaki tuşa bastığınızda işlevler ortası geçiş sağlanıyor ve bu da kullanıcıya renk değişimi ile bildiriliyor.

8MB dahili hafızası ile özelleştirdiğiniz profilleri saklayabildiğiniz Corsair K100 klavyesi kullanımı kolaylaştıran alt ayaklar ve bilek modülü ile geliyor. USB 2.0 geçiş portu da olan Corsair K100 için 230$ fiyat etiketi belirlenmiş.