Blackmagic yeni 12K kamerasını duyurdu

Manzara çözünürlükleri akıllı telefon dünyasında olduğu kadar film dünyasında da büyük bir yarışma içerisine girmiş durumda. Her ne kadar ...

Blackmagic yeni 12K kamerasını duyurdu

Manzara çözünürlükleri akıllı telefon dünyasında olduğu kadar film dünyasında da büyük bir yarışma içerisine girmiş durumda. Her ne kadar RED ismini daha çok duyuyor olsak da Blackmagic markası kıymetli hamlelerle rakibinden hisse kapmaya çalışıyor. 12K çözünürlüğündeki yeni kamerası ses getirecek.

Blackmagic Ursa Mini Pro 12K özellikleri ve fiyatı

Pocket Cinema Camera 4K üzere eserlerle içerik üreticilerinin gönlünü fetheden Backmagic, bu sefer çözünürlük hududunu daha da yukarı çekerek kaliteye odaklanıyor. Blackmagic Ursa Mini Pro 12K modeli 12K çözünürlük ile sonları zorluyor.

Harika 35 sensör kullanan Blackmagic Ursa Mini Pro 12K modeli böylelikle 12K çözünürlüğü 60fps suratında kayıt edebiliyor. Her karede 80MP çözünürlüğünde RAW fotoğraflar 14 dinamik aralık duraklı olarak çekiliyor.

En yüksek çözünürlüğün yanında 8K çözünürlük 110fps suratında, 4K çözünürlük de 220fps suratında kayıt edilebiliyor. Da Vinci Resolve Studio teknolojisi sayesinde daha evvelki modellerde lisana getirilen ten renkleri ve parlak ışık tenkitleri de gideriliyor.

USB Tip-C ile harici olarak kayıt imkanı da olan makinede değiştirilebilir lensler bölge alıyor. Entegre 2, 4 ve 6 duraklı ND filtreleri olan makinenin 4 inçlik dokunmatik ekranı çeşitli denetim imkanları sunuyor. Android ve iOS üzerinden kablosuz olarak makineyi denetim etmek mümkün. Blackmagic Ursa Mini Pro 12K modeli 9995$ fiyat etiketine sahip.