Apple'ın geçersiz eserlerle çaba için özel bir takım kurduğu ortaya çıktı

Apple, Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda düzmece aksesuarlarla uğraşından bahsetti. Cupertinolu şirketin bünyesinde sadece uydurma ...

Apple'ın geçersiz eserlerle çaba için özel bir takım kurduğu ortaya çıktı

Apple, Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda düzmece aksesuarlarla uğraşından bahsetti. Cupertinolu şirketin bünyesinde sadece uydurma eserleri belirlemeye ve satışlarını önlemeye odaklanan özel bir uzman takımın olduğu ortaya çıktı.

Apple'daki bu takımın yalnızca geçen yıl Facebook ve Instagram dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi platformlarda listelenen 1 milyondan fazla düzmece eseri kaldırdığı belirtiliyor. Bahisle ilgili yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

"Müşterilerimizin güvenliği en büyük önceliğimizdir ve geçersiz eserlerle ilgili riskler çok önemli olabilir. Düzmece eserleri piyasadan kaldırmak için dünya genelindeki kolluk kuvvetleri, satıcılar, toplumsal medya şirketleri ve e-ticaret siteleri ile daima çalışan özel bir uzman grubumuz var. Geçen yıl, Facebook ve Instagram da dahil olmak üzere çevrimiçi pazar yerlerinden 1 milyondan fazla geçersiz Apple eseri reklamını kaldırmakla uğraştık."

Bloomberg'in raporunda bilhassa patlayarak kullanıcılara ziyan veren uydurma şarj aygıtlarına vurgu yapılıyor. Bu aksesuarların birçoklarını toplumsal medyada ve AliExpress'te çok düşük fiyatlara satın almak mümkün. Örneğin uydurma AirPods Pro'nun fiyatı 25 dolar, uydurma MagSafe şarj aygıtları ise 5 dolar karşılığında satılıyor.