Apple MagSafe adaptörü Android aygıtları da şarj ediyor

Apple’ın iPhone 12 lansmanında duyurduğu MagSafe aksesuar ekosistemi önümüzdeki devirde üreticiler için yeni bir gelir modeli oluşturacak ...

Apple MagSafe adaptörü Android aygıtları da şarj ediyor

Apple’ın iPhone 12 lansmanında duyurduğu MagSafe aksesuar ekosistemi önümüzdeki devirde üreticiler için yeni bir gelir modeli oluşturacak. Manyetik modüller ile iPhone 12 modellerinin ardına tutturulan MagSafe aksesuarları şarj plakasından cüzdana kadar pek çok halde karşımıza çıkacak.

Android dışarıda kalmıyor

Yapılan incelemelerde MagSafe kalbosuz şarj aksesuarının Android telefonlarına da uyumlu olduğu görülmüş. Zati Qi kablosuz standardı destekleyen her aygıtı şarj etme imkanı doğal olarak var fakat kimi kısıtlamalar mecut.

MagSafe kablosuz şarj adaptörü iPhone 12 modellerini 15W düzeyine kadar şarj edebiliyor. Android tarafında ise bunun 7.5W ile sonlu olduğu tespit edilmiş. Tekrar de âlâ bir bedel sayılabilir.

Öbür taraftan MagSafe özel çember biçimindeki manyetik sınırlar ile sağlam bir biçimde iPhone 12 modellerinin gerisine yapışıyor. Android tarafında Galaxy Z Fold 2, Galaxy S20 FE ve Pixel 5 üzere makul telefonların gerisine tam olarak oturduğu görülmüş fakat sağlam bir biçimde yapışmamış.

Bilhassa kablosuz şarj uyumlu Android aygıtları taşıyan bireylerin olduğu ailelerde MagSafe şarj aksesuarları ortak bir kullanım sunabilir üzere görünüyor. Son olarak MagSafe cüzdan tutturulduğu vakit iPhone 12 modellerinin kablosuz şarj olamadığı belirtilmiş.