Apple, iPhone 5C'yi klasik eserler listesine ekledi: Pekala bu ne manaya geliyor?

Apple, iPhone 5C akıllı telefon modelini "klasik ürünler" listesine eklediğini duyurdu. Şirket 5 yıldan uzun müddettir satışta olmayan ...

Apple, iPhone 5C'yi klasik eserler listesine ekledi: Pekala bu ne manaya geliyor?

Apple, iPhone 5C akıllı telefon modelini "klasik ürünler" listesine eklediğini duyurdu. Şirket 5 yıldan uzun müddettir satışta olmayan eserlerini bu listeye dahil ediyor. En son eklenen model de iPhone 5C oldu.

Aygıt 2013 yılında iPhone 5'in daha uygun fiyatlı versiyonu olarak ortaya piyasaya sürülmüştü. A6 yonga setinden güç alan iPhone 5c, 4 inç ekran ve 8 megapiksel çözünürlüklü tek art kamera içeriyor.

Akıllı telefon beş renk seçeneğine sahip birinci iPhone olarak geldi. Apple aygıtı beyaz, mavi, pembe, yeşil ve sarı renk seçenekleriyle tüketicilere sunmuştu.

Klasik eserler listesine eklenmek ne manaya geliyor?

Apple yetkili servis merkezleri, gerekli yedek modüllerin mevcut olmaması durumunda teknolojik açıdan eski kabul edilen bu eserler için tamir hizmeti vermeyebilir.

2022 yılına geldiğimizde ise iPhone 5C büsbütün emekliye ayrılacak. Apple bu tarih prestijiyle akıllı telefona verilen dayanağı hiçbir istisna olmaksızın kesecek

iPhone 5C ile birebir gün tanıtılan iPhone 5S, mağazalarda daha uzun mühlet satışta kaldığı için şimdi klasik bir aygıt olarak kabul edilmiyor.