AMD 500 serisi anakartların USB sıkıntısını kabul etti

Kırmızı grup Ryzen 5000 ve RX 6000 ile başarılı bir çıkış yapsa da piyasada bulunamayan donanımlar kullanıcıların canını sıkmaya devam ...

AMD 500 serisi anakartların USB sıkıntısını kabul etti

Kırmızı grup Ryzen 5000 ve RX 6000 ile başarılı bir çıkış yapsa da piyasada bulunamayan donanımlar kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor. Başka taraftan yeni donanımları edinebilen kullanıcılar da problemlerinden şikayetçi.

500 serisi anakartlar baş ağrıtıyor

Reddit’te toplanan kullanıcılar sonunda AMD’ye sesini duyurabildi. Çok sayıda 500 serisi anakart sahibinin yakındığı sorun USB aygıtlarına bağlı.

500 serisi anakartında klavye, kayıt aygıtı ve VR başlıklar kullanıldığında yaşanan irtibat kesilmesi sorunu bilhassa de yüksek güç tüketimine sahip VR başlıklar bağlı olduğunda daha sık yaşanıyor.

Şimdilik tahlil olarak PCIe modunu 4.0’dan 3.0’a düşürmek ve BIOS’tan C-States’i devre dışı bırakmak önerilse de bu formüller her kullanıcıda olumlu sonuçlanmayabiliyor. Son olarak AMD problemle ilgili kullanıcılara sistem konfigürasyonları ve log kayıtlarını önümüzdeki periyotta isteyeceğini belirtmiş durumda.